Pohod od Ribiškega kota do Karlovice – Dolenje vasi   •  13. 9. 2015

V nedeljo, 13. septembra smo se prvič udeležili drugega pohoda od Šteberka do Karlovice. Izbrali smo krajši – 8 kilometrski pohod. Ker ima naša mladina ogromno energije, smo vmes še malo zavili iz poti in si ogledali mesto, kjer je včasih stal Karlovški grad in staro Karlovico. Pohoda se nas je udeležilo deset - 2 članici, 7 mladincev in en pionir. Prava škoda, da nas ni bilo več, saj je bil pohod prečudovit, pa še krasno vreme nas je spremljalo. Opis našega dela poti iz spletne strani Turističnega društva Cerkniško jezero: V križišču poti v Ribiškem kotu se nam odpre pogled na še zadnji del jezera proti ponikalnicama Velika in Mala Karlovica, proti Dolenjemu Jezeru in neposredno na desni strani na nekdanji otok Gorica. Naša pot se nadaljuje po panoramski cesti pod vznožjem mogočnih javorniških gozdov. Na pečini pod cesto, tik pred križiščem gozdne ceste proti Dolenji vasi, ležijo še vidni temelji grajskega obzidja gradu Karlovec. Pečino obdaja širok obrambni jarek. Z grajske ploščadi gradu Karlovec se nam pogled odpre na ponikalnici Velika in Mala Karlovica. Pred Veliko Karlovico je postavljena zaščitna ograja za lovljenje naplavljenega lesa. Pot se nadaljuje proti Dolenji vasi, kjer levo pod Tržiščem (prazgodovinska naselbina) pridemo do prostorov društva Lovrenc, društva ljubiteljev narave, konj in tradicije iz Dolenje vasi. Tu je zaključek pohoda od gradu Šteberk do gradu Karlovec, v dolžini približno 20 km.

Utrinki s pohoda:

Renata nas je slikala nad Dolenjo vasjo, na najlepši razgledni točki Cerkniškega jezera

Mentorja pionirjev in  mladincev:

Mojca Intihar in Nejc Gornik